COLOMBO SRI LANKA MEDIA WON'T SHOW THIS

COLOMBO SRI LANKA  MEDIA WON'T SHOW THIS

Show Video

ka telashe në parajsën e ishullit, një krizë ekonomike në Sri Lanka, e cila po bëhet gjithnjë e më dramatike, madje qeveria po kërkon nga kompanitë ajrore të ndalojnë karburantet me banorët, kursimet e jetës praktikisht po zhduken Në ajër të hollë nuk ka ushqim, nuk ka karburant , nuk ka ilaçe operacione kritike po anulohen ka ndërprerje të përditshme të energjisë dhe protesta në shkallë të gjerë në rrugë policia ka përdorur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat e protestuesve Sri Lanka, një vend i njohur për plazhet e tij natyrore, parqet kombëtare dhe vendasit e buzëqeshur të ngrohtë, por ka telashe në Parajsë si fatkeqësi ekonomike goditi Sri Lankën disa muaj më parë duke shkaktuar kaos në rrugë dhe mungesa të nevojave thelbësore, por cili është realiteti që media nuk po e tregon mirë, ka vetëm një mënyrë për të zbuluar Mirë se vini në Colombo Sri Lanka ne kemi qenë këtu tani për një pak ditë dhe sot duam t'ju tregojmë një anë të Colombo që nuk e shihni të përfaqësuar në media, kështu që le të shkojmë në qendër kështu djema ne kemi mbërritur këtu në xhaminë e kuqe të famshme të Colombo, sapo u hodhëm nga tuk-tuk-u ynë dhe ky është Colombo që mediat me të vërtetë nuk duan që ju të shihni rrugët e zhurmshme që njerëzit po bëjnë tregti. Ka shumë dyqane të hapura me shumë ushqime. që ndodh, shikoni njerëzit janë jashtë dhe për të kryer rutinën e tyre të përditshme, ka shumë dërgesa që po ndodhin, ju mund të blini pothuajse çdo gjë rreth kësaj zone dhe kjo xhami këtu wow vëmendja ndaj detajeve është thjesht mahnitëse. ne nuk jemi veshur siç duhet tani, ne të dy kemi veshur pantallona të shkurtra, sepse është një ditë shumë e nxehtë dhe e lagësht këtu në Colombo, çfarë ndryshimi masiv i klimës për ne ishim në Gjeorgji për një muaj, siç mund të keni dëgjuar në faqen tonë . videoja e fundit por megjithatë le të shkojmë dhe të eksplorojmë dhe të shohim se çfarë ka për të na ofruar Colombo sot, kështu që arritëm të ecnim rrugën tonë në rrugën kryesore këtu në Kullën e Sahatit të bukur Khan dhe aktualisht jemi në zonën e pettah afër Colombo Fort, e cila është zona e stacionit hekurudhor ku do të jeni, ne do të marrim gjithashtu një tren për në destinacionin tonë të ardhshëm nesër, kështu që qëndroni të sintonizuar ne kemi shumë më tepër përmbajtje për ju djema, por tani po ndihemi mjaft të uritur dhe duam të provoni disa ushqime Sri Lanka besoj se kottu dhe djathi kottu na u rekomandua ne gjithashtu kemi Roti në mendjen tonë për t'i provuar gjithashtu dhe petullat e stilit Sri Lankan që shkojnë me emrin Hoppers. Kisha një kërkim të vogël në Google dhe një lexoni disa pjata tipike të Sri Lankës dhe kjo është një nga arsyet kryesore pse erdhëm këtu në këtë zonë qendrore kryesore është sepse ne kemi shumë gjëra të ndryshme që duam t'i provojmë këtu në Colombo përpara se të largohemi dhe të nisemi për në vendin tonë. destinacioni tjetër i Sri Lankës, por megjithatë djema ne do të përpiqemi të kalojmë këtë rrugë këtu siç thashë është shumë e ethshme po ndodhin shumë gjëra kaq shumë njerëz përreth ne kemi këtë treg me pamje të bukur këtu përballë nesh me shumë artikuj të ndryshëm për leckë shitje kështu që mendoj se do të hyjmë të hedhim një vështrim përreth ne nuk mund ta refuzojmë një treg të mirë . po pyes veten nëse ka një treg ushqimor këtu afër sepse siç thashë ndjehem mjaft i uritur, por megjithatë i mirëpritur në këtë treg që nuk e dimë emrin, por do të hedhim një vështrim përreth dhe do të shohim se çfarë po ndodh shikoni se çfarë po ndodh gjëra të mira do të ndodhin një mori mallrash të ndryshme që mund t'i blini Këtu kapele të ndryshme Më duhet patjetër një kapele e re kapela që po mbaj aktualisht këtë kapele të San Franciskos. Unë nuk jam personalisht një fans i San Franciskos por ishte një dhuratë

që më dha Naomi pak kohë më parë, por uh po djema ky treg është vërtet interesant Naomi tashmë po bisedon me vendasit përshëndetje si jeni mirë a mund të bëj një pyetje ne do të bëjmë një pyetje për këtë zotëri i dashur gjithçka që ndodhi këtë vit në Sri L anka me qeverinë dhe kështu me radhë a ndryshoi ndonjë gjë për ju këtë vit në Sri Lanka gjithçka njësoj gjithçka njësoj kështu që nuk është asgjë nuk është mirë oh jo oh jo pse mendoni se është në rregull që njerëzit të udhëtojnë këtu si turistë për turistët është mirë oh mirë shumë i sigurt ne rregull per vendasit jo mire pse cdo gje e shtrenjte po inflacioni po vendasit po perballen me keq kete vit e drejta u be gjithe kete vit perpara po nje vit me pare po ashtu edhe dy vjecare po njejte po po turistet nuk ka problem mire ne rregull nuk ka probleme me nafte turizmi do te ndihmoje me siguri shkëlqyeshëm dhe si është qëndrimi juaj është mirë është në rregull mirë mirë, faleminderit shumë, ju uroj një ditë të këndshme bye-bye-bye suksese të shkëlqyera djema Unë mendoj se kemi gjetur një stendë ushqimore të rastësishme në rrugë dhe do të afrohemi dhe shikoni se çfarë mund të blejmë një përzgjedhje shumë të larmishme ushqimesh këtu mirë po ne kemi dy nga pulat dy nga kjo këtu është peshk oh mirë dy nga ky janë dy nga peshqit e mi kështu që djema do të jem i sinqertë që kemi nuk e di se çfarë po blejmë , por ne do ta provojmë, kjo është në thelb një stallë me ushqime në rrugë që lidhet me tregun ku sapo patëm një bisedë me atë zotërinë bukuroshe dhe po, do të shohim nëse mund ta mbushim barkun me një kolumban të këndshëm. Ushqimi i rrugës nga Sri Lanka , djema të këtij vendi, me të vërtetë na ka tronditur dhe na ka mahnitur se sa miqësorë dhe sa ftues janë njerëzit këtu, ata janë kaq miqësorë të lumtur të qetë, duke buzëqeshur të gjithë po na ndalojnë dhe na ndalojnë në rrugë dhe na kërkojnë selfie dhe gjëra të tilla dhe me të vërtetë thjesht na kanë ngrohur zemrat dhe sasia e mbështetjes që kemi marrë gjithashtu në videon tonë të parë thjesht na ka mahnitur, por djema sapo morëm disa ushqime të këndshme në rrugë këtu a jeni të entuziazmuar ta provoni, po shumë i emocionuar Unë do të hyj me të preferuarin e saj, atë të pulës, kështu që le ta provojmë këtë që duket si një samosa jo si një samosa është si një lloj brumi filo që është skuqur kaq shumë i hollë , po dhe pastaj brenda keni një lloj brumi perime dhe elegant ken po po super bukur gjithashtu jo pikante zakonisht çdo gjë në Sri Lanka është pikante që ne të dy e duam, por ky nuk është pikant dhe super super i shijshëm mëngjes i përsosur për ne të dy oh po sa kushtoi për të dy meqë ra fjala ose për të gjitha gjërat bleva dy nga ato pulat dhe dy shkopinj peshku të skuqur dhe pagova 320 oh zot, rupitë ishin pak më pak se një euro wow kjo është e pabesueshme po dhe ju keni një kafshatë nga kjo që do të jap ju djema pak një test i parë shije gjithashtu është i mbushur me disa gjëra të mira gjithashtu dhe është pothuajse si një rostiçeri i vogël i skuqur, por po djema cheers oh Zoti im shumë i shijshëm pa erëza fare, por është shumë të freskëta nga brenda qepë shumë të bukura dhe nga jashtë është si një shije krokante e skuqur po ashtu Naomi sapo më dha edhe shkopin e peshkut gjithashtu do ta kafshoj edhe këtë wow as nuk di si ta përshkruaj siç duhet atë një lloj pothuajse shije si një patate një kroket patate e mbushur me peshk që është i kalitur bukur kështu që ka pak goditje për këtë gjë që më pëlqen shumë a doni ta provoni këtë sigurisht që nuk keni pse ta bëni atë pyetje dy herë, o Zot, sapo pata një goditje të vogël ah nuk ka asgjë siç e kam shijuar ndonjëherë më parë është pak pikant, padyshim që mund ta shijoni peshkun, mendoj se është Curry po djegës, ndoshta disa qepë janë vërtet shumë të shijshme dhe djema morëm një qese plot me gjëra për më pak se një dollar amerikan ose një euro e mahnitshme e pabesueshme çfarë mënyrë e shkëlqyeshme për të filluar sot, më falni që po përtyp dhe po flas koha është shumë e vështirë um pasi njeriu i përshkruar më parë është padyshim që është shumë e përballueshme për ne si evropianë qendrorë ose si evropianë perëndimorë në thelb, por për vendasit është mjaft e shtrenjtë kështu që ju lutem mbani në mend këtë kur themi të përballueshme nënkuptojmë të përballueshme për standardet evropiane jo për standardet e Sri Lankës absolutisht dhe siç tha djali që sapo folëm këtu në treg mënyra më e mirë që ju mund të mbështesni Sri Lankasit vendas është duke qenë një turist dhe duke injektuar paratë tuaja në këtë ekonomi mos ejani këtu dhe jetoni këtu sepse kjo padyshim do të rrisë çmimet për vendasit, por nëse vini këtu shpenzoni pak para dhe ndihmoni në mbështetjen e këtyre shitësve lokalë të ushqimit ose shitësve lokalë të Tregut megjithatë djema le të vazhdojmë të eksplorojmë faleminderit shumë bye bye që ishte absolutisht e mahnitshme le të shkojmë dhe të vazhdojmë të eksplorojmë Colombo të gjithë mirë djema kështu që mendoj se mund të dëshiroj një nga këto fanella të Sri Lankës këtu, ato duket se kanë një përzgjedhje të madhe kështu që Do të më duhet një madhësi e madhe, ne erdhëm këtu vetëm për të kontrolluar përzgjedhjen me mëngë të shkurtra, ju lutem është shumë nxehtë Sri Lanka është shumë e mirë në kriket po , cilën e bëni ju pëlqen kjo oh sa bukur po është një botë e re 2022 Kupa oh wow e mrekullueshme duket si një madhësi perfekte 2XL 2XL shiko nëse përshtatet mund ta provoj? Ju mund të matni madhësinë këtu, mbi shpatullat tuaja Djali po merr fanellën time, unë do ta hedh mbi këtë një sekondë djema, oh po , përshtatet bukur, shumë mirë ja ku shkoni djema, mendoj se duhet të rregulloj jakën time, por sidoqoftë si le të shko Kriket le te shkojme perfekte mendoj se do te shkojme per kete po po a mund te pyes sa eshte ajo 2500 2 500. 3500 eshte nje e re aq me e shtrenjte eshte shume e bukur Kriket Irlandeze nga Irlanda po po po ky ka kualitet me te mire por i njejti material per 6000 Pra ky eshte nje cmim shume i lire une kam nje me menge te gjata gjithashtu eshte per tu ngrohur kam nje dizajn tjeter per 3000 ah ky eshte ai me tre ngjyrat mund ta provoj kete bluja eshte me e lehte po kjo eshte bukur faleminderit si eshte puna kete vit sivjet eshte edhe pak mire pak mire korona ka mbaruar po hiqe kete uh oh duhet te hapesh butonat Luka u ngec ne bluze une e kam koken e madhe wow me pelqejne ngjyrat e ky ky dizajn është dizajni i fundit i turneut kampion i Sri Lankës këtë d esign ooh kështu që do të thotë shumë ne fituam kupën e Azisë çfarë mendoni ju mendoj se më pëlqen kjo më mirë se tjetra në rregull është pak më e gjatë si dhe perfekte po çfarë mendoni ju po mirë të dy mirë, por të dyja janë të mira nuk është një i ri ky turneun e fundit po mirë djema ne jemi disi uh duke u ndjekur nga një zotëri vendas ai na ka çuar në një tezgë po ne jemi shumë sylesh, gjithashtu nuk doja të bëja pazare fare për Sri Lankan Jersey Unë thjesht e desha atë dhe është një çmim mjaft i mirë që doli si nëntë euro , kështu që shkova dhe e mora, do ta vesh në pjesën tjetër të serisë Sri Lanka shikoni këtë ju mendoni vjollcë ose të verdhë oh si mendon se e verdha eshte shume e bukur po ashtu faleminderit oh jo jo eshte ne rregull nuk e di nese do te ishte shume e ngrohte ndoshta nuk jam e sigurt qe eshte e madhe po por po ndoshta eshte shume e ngrohte per pantallona te gjata jo ne dolëm këtu kryesisht me qëllimin për të bashkëvepruar me vendasit dhe ne nuk e kemi pasur asnjë problem deri më tani ta bëjmë atë sa mundeni shih se ka shumë që po ndodh këtu ne jemi në tregun Pettah në fakt ku përfunduam herën e fundit që ishim këtu, por tani do të vazhdojmë të ecim faleminderit shumë po dhe ky djalë me të vërtetë nuk po na lë të shkojmë fare përshëndetje si a jeni mirë që ju njohëm që jeni sjellë në shumë dyqane të ndryshme, shikoni këto çanta megjithëse janë si biçikleta lëkure me shumë dizajne të ndryshme qepje të punuar me dorë, po ashtu oh mirë mos u shqetësoni gjëra shumë të bukura këtu janë pothuajse si një suvenir lloj dyqani, por ne po udhëtojmë me kohë të plotë pa vend ose shtëpi, ne fjalë për fjalë e kemi jetën tonë brenda në çantat tona të shpinës, kështu që nuk ka shumë kuptim që ne të blejmë suvenire të mëdha, por ky djalë këtu ky zotëri fjalë për fjalë thjesht po na sjell dhe na jep ne pak një turne në tregun pettah, jam i sigurt se ai ka më shumë gjasa të ketë lidhje me shitës të ndryshëm dhe po na sjell për të kontrolluar gjëra të ndryshme shumë interesante, megjithëse koha, o Zot, ai bri shumë shumë i lezetshëm oh ata keni një ngjitëse Sri Lanka oh është një distinktiv mbase për çantën tonë të shpinës oh wow është me të vërtetë e lezetshme që do të ishte perfekte po sigurisht pse jo mund të kem vetëm një nga këto për momentin dhe atëherë ndoshta nëse nuk mund të blejmë gjëra të mëdha do të blejmë gjëra më të vogla sepse siç thashë ne nuk kemi një pronë me emrin tonë por kemi një çantë shpine kështu që djema kështu djema edhe një herë e kemi gjetur veten në pjesën e pasme të një tuk tuk e di që deri tani ndoshta po mendoni oh zot ti Thjesht po i marrim këto kudo, por në fakt është mënyra më e përshtatshme për të lëvizur , ne përpiqemi gjithmonë dhe të sigurohemi që të ketë një metër që funksionon në tuk tuk, shumë prej jush thanë të përdorin Uber ose të më zgjidhni mua dhe në atë mënyrë ju keni pak garanci për një çmim pasi me siguri mund ta shihni këtu vetë njehsori po ikën tani ne jemi në rrugën tonë për në Galle Face Green që është vendi ku ishim në të vërtetë në videon e fundit, por në thelb thjesht u hodhëm në këtë tuk tuk sepse na sillnin në një mori dyqanesh të ndryshme d ne nuk kishim dëshirë të shpenzonim më para, por megjithatë morëm Jersey-in e kriketit të Sri Lankës dhe Naomi gjithashtu mori një flamur të bukur të Sri Lankës dhe ky është flamuri budist jo kjo është ajo që tha ai flamuri i budizmit po, por um ne nuk shpenzuam fare para atje djema ne thjesht donim të merrnim kryesisht fanellën e Sri Lankës dhe gjithashtu arritëm të kishim pak ushqim për të mbajtur barkun tonë të ngrohtë ndërsa shkojmë dhe ndërveprojmë me disa vendas, kështu që tani jemi do të shkoj në galle face green dhe do të përpiqem të ndërveproj me disa nga këta njerëz të bukur vendas gjithashtu po mirë, faleminderit shumë mirë, mirupafshim tani djema, arsyeja kryesore pse u kthyem këtu për të galle face green ishte sepse në videon tonë të fundit nëse ju kujtohet nëse e keni parë, ne erdhëm këtu um dhe më pas u lamë mënjanë nga një shofer tuk-tuk dhe përfunduam duke shkuar në një tempull të ashtuquajtur me flokë buda, i cili um nuk e di që Buda ishte tullac kështu që unë kam shumë pyetje rreth tempullit, por megjithatë ai erdhi këtu sepse në fakt ne donim të shikonim shitësit e ushqimeve në rrugë që janë rreshtuar gjatë gjithë kohës këtu dhe shpresojmë se mund të bëjmë një bisedë të këndshme me dikë këtu, por po kjo është e gjithë arsyeja pse erdhëm këtu në radhë të parë dhe gjithashtu po shikon në çfarë sfondi të mahnitshëm që është oqeani i mahnitshëm, nuk jam shumë i sigurt se cili oqean është, na tregoni në komente unë jam shumë amator kur bëhet fjalë për gjeografinë, por po djema shikoni se është e bukur çfarë një vend i bukur ka edhe nga ato që mendoj se janë petullat jo The Hoppers the hopper pancakes nuk jam shumë i sigurt se duken sikur mund të jenë mund të kem gabim krejtësisht duket se ka edhe Roti por kemi një përzgjedhje shumë të gjerë ushqime të ndryshme për të provuar gjatë gjithë kohës këtu, le të provojmë diçka, po a është mirë që ne filmojmë? si quhen petullat a pershendetje si quhen petullat a eshte Hopper apo po oh eshte si torte me karkaleca karkaleca kek 200 po ata kane nje perzgjedhje te mrekullueshme ushqimesh te ndryshme ketu kryesisht peshk 150 150 secili kemi dy nga ky dy nga keto po po faleminderit kjo eshte mire eshte e mire zgjedhje e mire shijshme Irlanda dhe Gjermania Gjermani deshëm fituam kriket po u fejuam gati u martuam me ju Sri Lanka jeni nga Sri Lanka ose po ah bukur po pershendetje si jeni pershendetje kam i njëjti triko shumë i mirë kemi blerë të njëjtin Jersey po Sri Lanka jam nga Irlanda po po po mirë që u njohëm faleminderit përshëndetje hej djema ne po bëjmë një video në YouTube për Colombo për Sri Lanka faleminderit si quhen ju keni kanal në YouTube po po po po e bëjmë atë për të treguar Sri Lankën vetëm për të sjellë turizmin këtu ju e dini faleminderit shumë djema oh unë godit kokën time kalofsh një ditë të bukur faleminderit që morët ushqimin ne morëm ushqimin e bukur e mahnitshme kështu me sa duket është një lloj situate petullash, o Zot, petulla ime thuajse u largua, po e imja është gjithashtu shumë aerodinamike petull aerodinamike ok um, kështu që me sa duket është një petull um me karkaleca të bukur brenda dhe ata vendosën një salcë sipër saj dhe ai po bënte magjinë e tij atje pas banakut nuk e di se çfarë i ka vënë, por ne thjesht do ta provojmë si gjithmonë pse jo oh e shijshme kjo është erëz fenomenale fantastike perfekte pak, padyshim që mund t'i shijoni karkalecat pak pak pikante super bukur është perfeksion a doni ta provoni tuajën po absolutisht në rregull ju duhet të më jepni qesen plastike me fanellën time brenda si dhe Krenarinë e re po në rregull djema le ta provojmë oh zot 10 nga 10 menjëherë erëza pak crunch nga peshku është gjithashtu si një lloj karkaleci petullash peshku i skuqur thellë dhe ka pak erëz aty po ashtu pothuajse thjesht ka shije si një petull krokante pikante me ushqim deti wow e dua këtë vend që shkuam në një tjetër stalla e ushqimit duket se ka fres h ananasi a eshte dardhe e shijshme faleminderit duke bere nje test shije per cdo gje qe kane sepse eshte shume ndryshe po ka shume fara te vogla ananasi interesant eshte shume i lehte ananasi eshte shume i fresket jo dua si nje pako te vogel ananasi ananas ananasi dhe uje a frutat kanë shije shumë të ndryshme është si diçka që nuk e kam provuar kurrë më parë, por këto tezga me ushqime në rrugë janë shumë të bukura, të gjitha shiten si një larmi e ndryshme gjërash të ndryshme, disa prej tyre kanë më shumë gjëra të ëmbla disa më të shijshme dhe më pas ju gjithashtu keni pijet e frutave dhe vendi ku ndodhemi tani djema është në fakt drejtpërdrejt përballë projektit të urës qiellore që takuam dy djem të bukur dhe ata na thanë se ata po punojnë në këtë projekt kështu që kjo është arsyeja pse ne u kthyem këtu sepse ne me të vërtetë doja t'i hidhja një vështrim tjetër asaj që duket vërtet e bukur, me të vërtetë interesante dhe po, këto stalla ushqimore janë thjesht fantastike, kjo është e gjithë arsyeja që erdhëm këtu ishte të provonim disa nga ushqimet lokale od këtu në Colombo përshëndetje mirë mirë kështu që sapo morëm pak ujë pas tortës me gaforre dhe pak ananas si ëmbëlsirë e provova ananasin paraprakisht oh zot është kaq i shijshëm aq lëng aq i ëmbël sa është i përsosur po më duket shumë interesant se shumë i frutave këtu um një lloj shije të ndryshme nga ajo që do të kishte për shembull në Evropë ose ndoshta edhe në Meksikë për shembull, sepse padyshim që ananasi rriten në Meksikë, por ananasi rriten gjithashtu këtu, por ata kanë shije të ndryshme, është shumë shumë interesante unë kisha një mango dje dhe tekstura ishte krejtësisht e ndryshme dhe shija ishte krejtësisht e ndryshme, por super super e shijshme brohoritje djema për Sri Lanka oh në fakt ju del në gojë po është vërtet e ëmbël që keni marrë si një lëng i tërë ananasi që nuk kam qenë kurrë aq i ngjashëm me Naomi Unë kurrë nuk kam provuar një ananas si kjo Sri Lanka e mrekullueshme, ne ju duam djema, çfarë jave të parë në këtë vend të mrekullueshëm, ne jemi shumë mirënjohës për gjithçka dhe të jem i sinqertë, kjo përvojë është vetëm kjo java tashmë na ka mësuar kaq shumë dhe ne thjesht e duam Sri Lankën dhe për të qenë i sinqertë ky është me të vërtetë një vend ku duhet të shkoni nëse keni kohë dhe para për të dalë këtu, djema të bukur mbani parasysh për ne tani Sri Lanka është shumë e lirë , por ky nuk është rasti për shumicën e vendasve këtu dhe mënyra më e mirë që mund ta përmirësoni atë situatë është duke mos dëgjuar atë që po thonë mediat që na thonë të mos vini këtu për të shmangur këtu ejani këtu kontrolloni takoheni dhe përshëndetuni me vendasit flisni me sa më shumë njerëz që mundeni ejani këtu dhe shpenzoni pak para dhe pastaj vazhdoni, nuk do të zbrazet fare llogaria juaj bankare dhe në fakt do të kaloni një kohë fantastike takoni shumë njerëz miqësorë të buzëqeshur dhe provoni disa ushqime fantastike gjatë rrugës. Nuk mund të pajtohesha më shumë se 100 do të zgjerojë këndvështrimin tuaj për botën dhe kulturat dhe kulturën tonë dhe se si ne jemi të ndryshëm nga njëri- tjetri, por si e kemi këtë shumë ngjashmëri po ashtu me siguri por tani për tani emri im e është Luke emri im është Naomi ne jemi dy eksploruesit e çmendur dhe kjo është kujtesa juaj për të vazhduar eksplorimin ju faleminderit shumë për shikimin dhe ne do t'ju shohim djema në vendndodhjen tjetër nëse mund ta merrni me mend se ku do të shkojmë më pas Hidheni Më poshtë në komente, por tani për tani bye bye bye bluja është markë tregtare të gjithë kanë një blu unë kam një blu gjithashtu një blu dhe rubin por ka edhe gjysmë të çmuara, por nëse blini një blu ose të kuqe kjo është më e mira në sri lanka faleminderit qe thua te blesh dicka

2022-11-07 18:06

Show Video

Other news